ערים במצרים

כל המידע על ערים במצרים

לפני שמגיעים למצרים, חשוב לתכנן היטב את הטיול ולהכיר מעט את הערים השונות שבהם תבקרו. בעמוד זה, תמצאו מידע מפורט על ערים במצרים, תוך סקירה של הערים הגדולות והחשובות במדינה זו.

אנו מקפידים לעדכן את העמוד ולהוסיף מידע על ערים נוספות כל הזמן וזאת במטרה לספק לגולשי אתר 'בוא למצרים' את המידע הרלוונטי והעדכני על כל עיר ועיר ועל האטרקציות הבולטות שקיימות בה. שימו לב, בלחיצה על העיר, תוכלו לקבל מידע מורחב ומעמיק אודותיה.

ערים במצרים

מהן הערים הגדולות והחשובות במצרים?

יש לא מעט ערים מרכזיות במצרים אך ללא ספק העיר הגדולה ואולי גם החשובה ביותר במצרים היא עיר הבירה – קהיר.

כבר שנים רבות שקהיר מהווה מוקד משיכה לתיירים מכל רחבי העולם, שמעוניינים להגיע אליה על מנת לבקר בשווקים, המסגדים והמוזיאונים אשר מספקים הצצה אל עברה המפואר של מצרים. עיר חשובה נוספת במצרים היא העיר לוקסור הנמצאת על הגדה המזרחית של נהל הנילוס ובה תמצאו את מקדש לוקסור, מקדש כרנך וקברי הפרעונים בעמק המלכים.

אם כבר התחלנו לדבר על ערים חשובות במצרים, נזכיר גם את אלכסנדריה, העיר השנייה בגדולה בממלכת מצרים בה ניתן למצוא את מצודת קעית ביי ואת הקטקומבות – מערכות הקבורה התת קרקעיות המיוחדות.

האם קיימות ערי נופש במצרים?

ישראלים רבים מעוניינים לבקר במצרים לצורך חופשה ונופש וזאת מאחר שבמדינה יש מספר ערים אשר מציעות חופים מדהימים, מלונות מפוארים (קראו בהרחבה על מלונות במצרים) ושלל אטרקציות נוספות.

יש מספר ערי נופש במצרים אשר נחשבות למבוקשות ביותר ואנו ממליצים לכם לקרוא על העיר הורגאדה הידועה בחופיה המיוחדים, המלונות המפנקים וחיי הלילה התוססים, כמו גם העיר מרסה עלם אשר אליה מגיעים צוללנים מכל העולם בשביל לחזות בשוניות האלמוגים של הים האדום.

רשימת ערי מצרים

ברשימה הבאה, תוכלו לקבל מידע מעמיק יותר על כל עיר ועיר במצרים. כפי שכבר הסברנו קודם לכן, האתר שלנו מתעדכן כל הזמן ואנו דואגים לשפר את התוכן והמידע על כל עיר במצריים וזה כולל הוספה של יעדים מעניינים, אטרקציות ומלונות ששווה להכיר. לחצו על העיר הרלוונטית לכם וקראו עליה בהרחבה:

שאלות נפוצות על ערים במצרים

ניתן למצוא פירמידות בעיר גיזה ובאתר דחשור

 עיר הבירה היא קהיר, אשר ממוקמת בחלקה הצפוני של המדינה.